Ciekawe kierunki studiów

Niesłabnącą popularnością od lat cieszą się psychologia, prawo i administracja. Jakimi nietypowymi kierunkami studiów mogą poszczycić się uczelnie?

Na pewno ciekawym kierunkiem jest neurobiologia. Zajmuje się neurofizjologią oraz działaniem układu nerwowo-mięśniowego, neurorehabilitacją, układem nerwowym. Można ją studiować na AWF w Poznaniu i UJ w Krakowie.

Nietypowym kierunkiem jest również zielarstwo i terapia roślinna. Oferuje go Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Po jego skończeniu można sprzedawać w placówkach obrotu pozaaptecznego produkty lecznicze albo jako fitoterapeuta zajmować się doradztwem lub kontrolą jakości ziół i roślin.

Natomiast Uniwersytet Gdański umożliwia studiowanie etnofilologii kaszubskiej. Po jej skończeniu znamy biegle ten język i możemy kontynuować naukę na innych kierunkach filologicznych czy pedagogicznych.

Na pewno pracę znajdą absolwenci fotoniki na Politechnice Warszawskiej i Politechnice Wrocławskiej. Ta dziedzina zajmuje się projektowaniem urządzeń optoelektrycznych, systemów obrazujących i algorytmów analizy obrazu oraz holografią.