Książki na zimę

Zimowe wieczory są niezastąpione na chwile z dobrą, wciągającą książką. Polecamy dwie niedawno wydane powieści.

„Pachinko” (autor: Min Jin Lee)
cieszy się dużą popularnością zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych, gdzie stała się jedną z najbardziej wyczekiwanych literackich pozycji 2017 roku. Głęboko poruszająca i napisana z wdziękiem książka śledzi losy koreańskiej rodziny na przestrzeni pokoleń, poczynając od początku XX wieku.

Sunja, dziewczyna z biednej, ale dumnej rodziny, zachodzi w nieplanowaną ciążę, co może okryć jej bliskich hańbą. Odepchnięta przez zamożnego kochanka znajduje ratunek w ramionach młodego ministra, który oferuje jej małżeństwo i nowe życie w Japonii.

„Pachinko” to uniwersalna historia o tym, co muszą poświęcić imigranci, by znaleźć swoje miejsce w świecie.

Tajemnice krowy

Obrażalskie, kochliwe, opiekuńcze, nieprzewidywalne, sprytne. Takie właśnie są krowy. Rosamund Young, autorka „Sekretnego życia krów” przez wiele lat obserwowała ich życie na swojej rodzinnej farmie – w miejscu, które uchodzi za ideał zrównoważonej hodowli, szacunku i miłości do zwierząt. W tej pełnej ciepła kronice ich życia autorka pokazuje, że krowy potrafią kochać, bawić się, budować więzi i przyjaźnić się aż po grób. Opiekują się wzajemnie swoimi dziećmi, wymyślają gry, czasem potrafią śmiertelnie się na kogoś obrazić, znają też ból żałoby.

Ta urocza, przepięknie ilustrowana książka pokazuje krowy w zupełnie nowym świetle. Premiera książki odbyła się 11 października 2017 r.

(MW)