Noworoczne wystawy we Wrocławiu

Do 28 stycznia 2018 roku można oglądać największą w Europie wystawę budowli z klocków Lego. A W Centrum Sztuki WRO do 5 stycznia potrwa zwiedzanie z kartą-kluczem.

Choć wystawa budowli z klocków Lego gościć będzie na Stadionie po raz drugi, w zakresie eksponatów jest zupełnie nowa. Organizatorzy w kilku wielkich ciężarówkach przywiozą ponad 100 premierowych, niesamowitych budowli stworzonych z ok 7 mln klocków, które ułożone jeden za drugim utworzyłyby linię z Wrocławia do Łodzi! Wśród budowli, które będzie można obejrzeć na wystawie znajdzie się m.in. model Stadionu Wrocław.

Na 1700 m2 organizatorzy Wystawy Budowli z Klocków Lego pokażą także tematyczne sekcje o dużych walorach edukacyjnych.

Wielka kolekcja STAR WARS

We Wrocławiu organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam między innymi bogatą kolekcję autorskich eksponatów przedstawiających osiem wątków z kultowej IV części filmu – „Nowa Nadzieja” i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator.

Z biletem na wystawę można także zwiedzić taniej Stadion Wrocław.

Zwiedzaj z kartą-kluczem

Do 5 stycznia 2018 r. można zwiedzać wystawę pt. „Utrwalacz” w Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center przy ul. Widok 7 we Wrocławiu. Po pierwszej odsłonie wystawy Résumé pt. „Narysuj sobie system”, podczas której każdy – m.in. przy pomocy oryginalnie wykorzystanej technologii RFID – miał możliwość stworzyć sobie swój system w przestrzeni galerii WRO, czas na UTRWALACZ.

Wystawa zakłada aktywne zwiedzanie – poszczególne materiały są dostępne dzięki użyciu karty-klucza, działających w oparciu o technologię RFID. Stanowiskami z dokumentacjami można też sterować za pomocą własnego smartfona, łącząc się ze stroną internetową podaną przy interaktywnych stanowiskach.

(MW)

Wystawie towarzyszy seria działań twórczych i warsztatowych z udziałem artystów WRO 2017.