Początek akcji programuj.gov.pl

Gry komputerowe są z roku na rok coraz bardziej popularne. Obecnie w Polsce gra już jedna trzecia obywateli. Stąd wspomniana w tytule akcja.

Ministerstwo nauki, rozwoju i cyfryzacji w dniu 31 stycznia br. wprowadziło kampanię programuj.gov.pl, która ma uczynić z Polski lidera w Europie w dziedzinie gier wideo. Całkiem słuszny kierunek, ponieważ rynek gier wideo jest najszybciej rozwijającym się na świecie.

Szacuje się, że jego globalna wartość w 2017 roku to ponad 102 mld dolarów. Jeżeli Polska będzie rozwijać się w tej dziedzinie, to ma szansę mieć w tym rynku 1% udziału. Od dawna mówi się, że polscy programiści są najlepsi na świecie. Nie bez powodu. Zdobyli łącznie aż 101 medali w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej, co daje im drugie miejsce w stali światowej. Tuż za Chińczykami.

Dzięki kampanii społecznej Programuj.gov.pl programowanie gier ma stać się specjalizacją Polaków. Widać w tym dość pewną przyszłość. Mamy świetnie wyszkolone kadry, a naszym największym komercyjnym sukcesem jest bez wątpienia „Wiedźmin”. Z uwagą śledźcie rozwój tej kampanii!