Proste sposoby na ból głowy

Ból głowy to częsta i bardzo dokuczliwa przypadłość. Jak sobie z nim poradzić?

Ból głowy to częsta i bardzo dokuczliwa przypadłość. Jak sobie z nim poradzić?

Czasami jest bardzo intensywny i krótki, a czasami dopada na wiele długich godzin. Psuje samopoczucie, niszczy plany na najbliższą przyszłość i w żaden sposób nie daje o sobie zapomnieć.

Pamiętajmy, że łykanie tabletek to ostateczność. Nie dość, że leki przeciwbólowe uzależniają, gdy zażywamy je jak cukierki, to jeszcze niszczą wątrobę. Dla finansów też nie są przyjazne.

Wysypiaj się i odpoczywaj

U większości osób przyczyną bólu głowy jest zazwyczaj brak odpoczynku. Jeżeli dołączymy do tego nieprzespaną noc, stres i pracę przed komputerem, to migrena jest więcej niż pewna. Dlatego, gdy czujesz ból głowy, koniecznie zwolnij i odpocznij.

Unikaj światła i pij wodę

Czasami też pomaga odcięcie się od światła, które drażni oczy. Wtedy zasłoń zasłony, wyłącz oświetlenie, a najlepiej pobądź chwilę w ciemnym pomieszczeniu.

Pij wodę! Odwodnienie organizmu sprzyja powstawaniu bólu głowy. Najlepiej nosić ze sobą butelkę z wodą. Profilaktycznie.

Zrób krótki spacer

Jeżeli możesz, wyjdź na spacer. Dobrze dotleniony organizm szybciej się regeneruje, a ból głowy znacząco zmniejsza na sile. Poza tym wrócisz z lepszą koncentracją do domu lub na uczelnię. Proste i naturalne sposoby działają najlepiej.