Skandynawskie wakacje

Łódka, która znajduje się na wyposażeniu domku i znacznie niższe ceny od połowy sierpnia są tym, co przyciąga studentów do wakacji w Szwecji czy Danii.

Na kolejnych miejscach w rankingu najchętniej wybieranych kierunków zagranicznych wojaży uplasowały się kraje skandynawskie, choć ich obecność w tym rankingu może nieco dziwić. Przyczyna jest bardzo prozaiczna i związana z finansami. Ponieważ Skandynawowie w połowie sierpnia kończą wakacje, ceny pobytów w Szwecji czy Danii znacznie spadają i stają się konkurencyjne dla cen w Grecji, Włoszech czy Hiszpanii.

Szwecja, ale gdzie?

W Szwecji wzięcie ma Gotlandia, Olandia i południe kraju. Tym, co dodatkowo przyciąga urlopowiczów, jest łódka, znajdująca się na wyposażeniu wielu domów.

Coraz więcej studentów decyduje się na samodzielną organizację urlopu, rezygnując z pośrednictwa biur podróży. Jednak nie we wszystkich wyjazdach podjęcie takiej decyzji się opłaca. Wakacje na Krecie będą tańsze z biurem niż te przygotowane samodzielnie, podobnie urlop na Costa Brava. Możemy jednak zaoszczędzić, wybierając się na własną rękę do Bułgarii i Chorwacji.