Wrocławskie uczelnie

Wrocław co roku przyciąga rzesze młodych ludzi z całej Polski, którzy chcą studiować właśnie tutaj. Przyciąga ich szeroka oferta wyższych uczelni oraz wizytówka miasta, głosząca, że to miejsce przyjazne wszystkim.

W rankingu Perspektywy z 2013 roku w pierwszej dziesiątce znalazły się dwie wrocławskie uczelnie wyższe: Politechnika Wrocławska na szóstym miejscu i Uniwersytet Wrocławski na siódmym.

Politechnika Wrocławska od kilku lat utrzymuje się w czołówce polskich uczelni technicznych. Jej powstanie sięga początków XX wieku, nazywała się wtedy Królewską Wyższą Szkołą Techniczną we Wrocławiu. To tu powstał Kabaret Elita, Dyskusyjny Klub Filmowy „Politechnika” czy Chór Kameralny „Consonanza”.

Uniwersytet Wrocławski ma bardzo długą tradycję, datującą się na 1702 rok. Gmach główny uczelni jest jednym z najważniejszych zabytków Wrocławia. Znajduje się w nim Oratorium Marianum – barokowa aula, jedna z najlepszych sal koncertowych oraz Aula Leopoldina wykorzystywana najczęściej jako miejsce obchodzenia głównych uroczystości uniwersytetu.

MW