Wygraj ze stresem podczas sesji

Stres to uczucie bardzo nieprzyjemne. U każdego objawia się inaczej. Podczas sesji każdy się denerwuje. Ale po niektórych nie widać nerwów.

Co robić, jeżeli nie należysz do tych szczęściarzy? I myśl o zbliżających się egzaminach spędza Ci sen z powiek? Na szczęście są na to sprawdzone sposoby. Po pierwsze uświadom sobie, że nawet niezdany egzamin nie jest końcem świata.

Wszyscy muszą przez to przejść. Po drugie, znajdź choćby 15 minut na spacer. Nawet minimalna aktywność fizyczna wyzwala endorfiny i łagodzi stres. Po trzecie, dobrym sposobem jest wypicie melisy.

Naprawdę działa, tak samo jak posłuchanie ulubionej muzyki lub ulubionego zespołu muzycznego. Po czwarte, choć to trudne, to staraj się wysypiać. Przemęczony organizm jest dużo bardziej podatny na stres i gorzej go znosi. Kolejnym sposobem na stres jest przestrzeganie odpowiedniej diety.

Jedz warzywa, owoce oraz orzechy. Nawet najlepszy plan na walkę ze stresem się nie powiedzie, jeżeli nie zaczniesz myśleć pozytywnie. Dobre nastawienie to połowa sukcesu.