Zapraszamy na film Pokot Agnieszki Holland

,,Pokot” łączy w sobie wątki ekologiczne z klasycznym thrillerem. Takiego kina jeszcze w Polsce nie było. Agnieszka Holland zaskakuje po raz kolejny. Jak zawsze pozytywnie.

Główną bohaterką filmu jest Janina Duszejko, emerytowana nauczycielka języka angielskiego. Przez okoliczną społeczność uznawana za osobę mocno ekscentryczną, żeby nie powiedzieć wariatkę. Zagrała ją brawurowo Agnieszka Mandat.

Zaczyna się od morderstwa

Pewnej wietrznej, zimowej nocy Janina Duszejko odnajduje ciało swojego sąsiada, który jest kłusownikiem. Wokół zwłok pozostały jedynie ślady sarnich kopyt. Główna bohaterka rozpoczyna wnikliwe śledztwo.

Manifest ekologiczny

Film bazuje na powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Całość stanowi manifest ekologiczny. Pokazuje, że zwierzęta często są traktowane jak przedmioty, a ich śmierć dla nikogo nic nie znaczy. Koła łowieckie zabijają je jedynie dla własnej rozrywki, nie przestrzegając żadnych zasad.

Zachęcająca obsada

W filmie zobaczymy między innymi: Agnieszkę Mandat, Andrzeja Grabowskiego, Jakuba Gierszała. Skłaniający do przemyśleń temat, dobrze poprowadzona akcja i doskonała obsada to przynajmniej trzy powody, aby pójść do kina na „Pokot”.