Dokąd na wakacje?

Młodzi Polacy nie spędzą w tym roku urlopu w Tunezji, Egipcie czy Turcji. Dlaczego? Bo nad pewny, słoneczny wypoczynek przedkładają bezpieczeństwo.

Jakie kraje są najchętniej wybierane na wakacje?

W ścisłej czołówce wakacyjnych wyjazdów znalazły się natomiast Chorwacja, Włochy, Hiszpania i Grecja. To kraje, które od lat również wiodą prym podczas letnich wojaży.

Chorwacja to od lat wciąż najbardziej popularne miejsce wyjazdowe Polaków. Co trzeci dom położony jest w bardzo bliskiej odległości od plaży i posiada własny basen. Najczęściej wybierane regiony to Istria i Dalmacja.

Antyczna Grecja

Również Grecja święci triumfy. Antyczne zabytki, malownicze krajobrazy, smaczna i zdrowa śródziemnomorska kuchnia to główne atuty greckich wysp. Na letni urlop najczęściej wybieramy pobyt na Krecie, Rodos, Zakynthos i Korfu.

Jeśli urlop we Włoszech – to najczęściej w Toskanii, Wenecji, na południu kraju i na wyspach. Turystów kuszą zwłaszcza obszerne włoskie wille, nierzadko położone na terenie winnic.

Lubimy też spędzać wakacje w słonecznej Hiszpanii. Popularnością cieszą się wybrzeże Costa Brava, Teneryfa, Gran Canaria, Ibiza i Majorka.