„Orient w sztuce” – konferencja naukowa

Konferencja skierowana jest do osób interesujących się naukami humanistycznymi i sztukami plastycznymi. Udział w niej jest bezpłatny.

Konferencja jest organizowana przez Koło Naukowe studentów historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Zgłoszenia są przyjmowane do 13 lutego 2017 r. Konferencja odbędzie się 2 marca 2017 roku, w godzinach 08:00-18:00.

W konferencji mogą wziąć udział studenci, którzy zdobyli licencjat, magistrowie, doktoranci oraz młodzi naukowcy. Na konferencji będzie poruszana tematyka orientu w sztuce. Spotkania naukowe przybliżą tę mało znaną w Polsce tematykę. Zostaną omówione podobieństwa i różnice między sztuką azjatycką a sztuką pochodzącą z innych części świata oraz temat wpływu sztuki orientalnej na twórczość w Europie.

Pozostałe tematy konferencji to między innymi: rola jadeitu w sztuce chińskiej, urbanistyka tradycyjnych miast arabskich, twórczość Rikrita Tiravaniji, fotografie Hsin Wang. Zgłoszenia na konferencję należy wysyłać na adres e-mail: knshs.wroc@gmail.com. Patronem konferencji naukowej jest Biuro Podróży Ex Oriente Lux organizujące wyprawy do krajów Dalekiego Wschodu.